Bu katışıkşık hatır ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplanmış konutların üzerine insanoğluın eskisi kadar komünikasyon ortamında olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya ulaşınca yaşanmış olan bu kargaşa düzlemının düzene girmesi yürekin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu dümen ile birlikte apartman yürekin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi yürekin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna sargılı konmak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa beyit sahibi ve katman sahipleri tarafından belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamirı ve tedbirleri üzerine tüm yetkilere sahiptir.

· Umumi dümen işçilikleri, paklık ve hizmet işçilikleri, asansör, kalorifer, yalıtım, güvenlik ve sigorta işçiliklerinden sorumludur.

· Umumi olarak tüm hizmet, tamir, paklık ve gayrı giderler yürekin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri yürekin maddi bindi düzenır.

· Tekmil gelir ve giderleri defterde cirim ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine yaşam alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi işçilikleri dışında sair bir işçilike saat ayıramamalarının büyük bir problem olması benizünden apartmanda yaşayan kişilerin alelumum bu tür yöneticilik işçilikleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması amma zaruri olan bu durumu yapmaları alelumum apartman yaşantısında sorunlara vadi açıyor. Bu problemleri haricen profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda mutlu eden bir durumdur. Karşı maliklerinin bu süreci zorlamasız bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda bilirkişi kişilerden bindi düzenıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve bilirkişi eşhas tarafından konstrüksiyonlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Elan tertipli, otoriter ve hayırlı bir şekilde dümen sağlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği üzerine şehadetname programları bulunmaktadır. Eğitim düzenınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da büyük bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir