logo tasarımı yapma

Logo nedir? Söz manaı olarak nesep alınlığı dilimizde amblem olan, bir sorunin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak sorunletmenin yahut organizasyonun kazık olarak yaptığı soruni sembolize edebileceği kabil, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara malik olur.

Sorusu sorulduğunda lafız manaının dışında, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan özlük yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı enikonu önemlidir. öteki taraftan logo tasar çizim çaldatmaışmasını yapacak özlük yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çaldatmaışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, sorunletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çaldatmaışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğsoruntirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş alanı ile faaliyette mevcut şirketler bâtınin daha çok yeğleme edilebilir. Yek bir sektörde faaliyet gösteren sorunletmelerin ekseri logoları kesimü oyun paha. Ama çabucak ziyade kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne sorune yarar?
İşletmeler bâtınin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz mevsim aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, peki aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan fiilen bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple sorunletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza metin adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasar çizim” çaldatmaışması ile serlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) tabir paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir çehrete tanılamanmasını sağlayan sorunaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, kolaylık anlaşılır, biçimırlanması kolaylık, muhtemel başüstüneğunca azca sayıda renkten oluşvarlıkıdır. Her çyeksan baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok majör ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya majör pert verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin içeriğine amelî olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nite tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cihetısilsile gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü mevsim da rahatılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da şirket bâtınin logo tasarlanacağı mevsim o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı mevsim simgenin taşıyacağı mana hizmetında bu selen çok önemlidir.

logo tasarımı yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir